Разлика помеѓу преработките на „Никола Парапунов“

Одземени 7 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
На почетокот од 1943 година станува член на ЦК на БКП, но на крајот од истата година загинува кај месноста Сува Чешма, во близина на селото Бараково, Горноџумајско, во борба против бугарска полициска заседа.
 
== Извори ==
{{наводи}}
 
== Види исто така ==
== Поврзано ==
* [[Историја на Пиринскиот дел на Македонија (1913 - 2005)]]
 
[[Категорија:Македонски комунисти]]
[[Категорија:Партизани]]