Разлика помеѓу преработките на „Кинеска кујна“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Слика:Chinese meal.jpg|thumb|right|250px300px|Типична трпеза во провинцијата [[Чиангсу]]]]
'''Кинеската кујна''' ([[кин.]] 中國菜) води потекло од разните региони во [[Кина]] и денес е распространета во речиси сите земји ширум светот, меѓу кои и [[Република Македонија|Македонија]].