Разлика помеѓу преработките на „Број“

Додадени 85 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Менува vi:Số)
 
{{Никулец од областа на науката}}
{{Зборовни групи}}
 
[[Категорија:Математика]]
[[Категорија:Видови зборови]]
 
[[ang:Rīm]]