Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
|attendance=18,203
|referee= Кен Мејер, Џејмс Кејперс, Зек Зарба, Марк Линдсеј
|series=Оклахома Сити води во серијата, 2–0
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 3 |time=21:30 |place=Американ Еирлајнс Центар, [[Далас]], [[Тексас]] |TV=ТНТ
|attendance=20,640
|referee= Грег Вилард, Марк Дејвис, Дејвид Џонс, Кејн Фицџералд
|series=Оклахома Сити води во серијата, 2–03–0
}}
{{Basketballbox |date=Мај 5 |time=19:30 |place=Американ Еирлајнс Центар, [[Далас]], [[Тексас]] |TV=ТНТ