Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додаден 531 бајт ,  пред 9 години
}}
{{Basketballbox |date=Мај 2|time=19:00 |place=АТ&Т Центар, [[Сан Антонио]], [[Тексас]] |TV=ТНТ
|team1=[[Јута Џез]] |score1=83
|team2='''[[Сан Антонио Спарс]]''' |score2='''114'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120502/UTASAS/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=17–'''28''' |Q2=11–'''25''' |Q3=25–'''34''' |Q4='''30'''–27
|points1=[[Ал Џеферсон|Џеферсон]], [[Џош Хауард|Хауард]] 10 секој |points2=[[Тони Паркер]] 18
|rebounds1=[[Енес Кантер]] 810 |rebounds2=[[Тим Данкан]] 13
|assist1=[[Гордон Хајвард]] 4 |assist2=[[Тони Паркер]] 9
|attendance=18,581
|referee= Дерик Стафорд, Тони Браун, Бил Кенеди, Брајан Форте
|referee= -->
|series=Сан Антонио води во серијата, 2–0
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 5 |time=22:00 |place=ЕнерџиСолушнс Арена, [[Солт Лејк Сити]], [[Јута]]|TV=ТНТ