Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Додадени 589 бајти ,  пред 9 години
|attendance=18,165
|referee= Кен Мејер, Дејвид Џонс, Леон Вуд, Скот Вол
|series=Орландо води во серијата, 1–0
}}
{{Basketballbox|date=Април 30 |time=19:30 |place=Банкер Лајф Филдхаус, [[Индијанаполис]], [[Индијана]] |TV=НБА ТВ
|team1=[[Орландо Меџик]] |score2=78
|team2='''[[Индијана Пејсерс]]''' |score2='''93'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120430/ORLIND/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
<!-- |report=
|Q1=21-'''24''' |Q2='''23'''-18 |Q3=13-'''30''' |Q4=21-21
|points1=[[Глен Дејвис]] 18 |points2=[[Дејвид Вест|Вест]], [[Дени Грејнџер|Грејнџер]], [[Џорџ Хил|Хил]] 18 секој
|points1=[[ ]] |points2=[[ ]]
|rebounds1=[[Глен Дејвис]] 810 |rebounds2=[[Рој Хиберт]] 13
|assist1=[[Џејсон Ричардсон|Ричардсон]], [[Џамиер Нелсон|Нелсон]], [[ЏЏ Редик|Редик]] 3 секој |assist2=[[Дејвид Вест]] 4
|assist1=[[ ]] |assist2=[[ ]]
|attendance=18,165
|referee= Дерик Стафорд, Бил Кенедел, Гери Зелински, Брајан Форте
|referee= -->
|series=Серијата е изедачена, 1–1
}}
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Мај 2 |time=19:30 |place=Емвеј Центар, [[Орландо (Флорида)|Орландо]], [[Флорида]] |TV=НБА ТВ