Разлика помеѓу преработките на „НБА плејоф 2012“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
====(1) Чикаго Булс vs. (8) Филаделдија 76ерс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 28 |time=13:00 |place=Јунајтед Центар, [[Чикаго]], [[Илиноис]] |TV=ТНТ
|team1=[[Филаделфија 76ерс]] |score2score1=91
|team2='''[[Чикаго Булс]]''' |score2='''103'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120428/PHICHI/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]
====(2) Мајами Хит vs. (7) Њу Јорк Никс====
{{Basketballbox|bg=#eee |date=Април 28 |time=15:30 |place=Американ Еирлајнс Арена, [[Мајами]], [[Флорида]] |TV=АБЦ
|team1=[[Њу Јорк Никс]] | score2score1= 67
|team2='''[[Мајами Хит]]''' | score2='''100'''
|report=[http://www.nba.com/games/20120428/NYKMIA/gameinfo.html#nbaGIboxscore Извештај]