Разлика помеѓу преработките на „Хендрик Аверкамп“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Родени во 1585 година]]
[[Категорија:Починати во 1634 година]]
[[Категорија:Пејзажни уметници]]
[[Категорија:Сликари од Холандското Златно доба]]
[[Категорија:Луѓе од Амстердам]]