Разлика помеѓу преработките на „Хендрик Аверкамп“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: мини|Забава на мразот [[Податотека:Hendrick Avercamp - Winter Landscape - WGA1082.jpg...)
 
с
 
Починал во Кампен и е погребан во локалната црква [[Свети Никола]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==