Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски Лига куп на Англија“

с
Карлинг куп преместена како Лига куп: станува збор за исто натпреварување но Лига купот има подолга традиција
с (r2.7.1) (Бот Додава: sl:Carling Cup)
с (Карлинг куп преместена како Лига куп: станува збор за исто натпреварување но Лига купот има подолга традиција)