Разлика помеѓу преработките на „Шпантеков“

Додадени 98 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с
[[Слика:Spantekow Vorpom.gif|thumb|right|250px|Шпантековската тврдина]]
'''Шпантеков''' ([[герм.]] ''Spantekow'') е село во реонот [[Источна Западна Померанија]], во сојузната покраина [[Мекленбург-Западна Померанија]], [[Германија]].