Разлика помеѓу преработките на „Синајска Гора“

Додадени 797 бајти ,  пред 12 години
Нова страница: '''Синајска гора''' или Мојсијева гора, е планина, која се наоѓа на јужниот дел од Синајскиот п...
(Нова страница: '''Синајска гора''' или Мојсијева гора, е планина, која се наоѓа на јужниот дел од Синајскиот п...)
(нема разлика)