Разлика помеѓу преработките на „Каранфилче“

Одземени 5 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: ==Каранфилче== '''Каранфилчето''' е сосушена цветна пупка од истоименото растение. По п...)
 
==Каранфилче==
'''Каранфилчето''' е сосушена цветна пупка од истоименото растение. По потекло е од [[Молучките Острови]], а денеска најмногу се произведува во: [[Танзанија]], [[Мадагаскар]] и [[Индија]]. Најголем светски извозник е [[Танзанија]].
 
{{никулец}}
 
[[Категорија:Мирудии]]