Разлика помеѓу преработките на „Леб“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|[[Податотека:Brood.jpg|thumb|250px|right|Жителите на [[Северна Америка]] и [[Европа]] често јадат засечен бел леб.]]
|-
|[[Податотека:Strucla sweet bread02.jpg|thumb|250px|right|Европски сладок леб. (милиброд, козињак)]]
|-
|