Разлика помеѓу преработките на „Леб“

Одземени 4 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|}
 
'''Лебот''' е дел од основните состојки во исхраната. Тој се подготвува со печење, парење или пржење на [[тесто]] кое претежно се состои од [[брашно]] и [[вода]]. [[сол|Солта]] најчесто е потребна, а понекогашчесто се користи и [[квасец]].
Некои видови леб содржат и зачини и зрна како [[сусам]] и [[афион|мак]] кои можат да се користат и за декорација.