Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Логичари“

с
r2.5.1) (Бот Брише: szl:Kategoria:Lůgicy
(Создадена страница со: {{Катпов|Список на логичари}} {{рв|Logicians}} Категорија:Логика Категорија:Философи [...)
 
с (r2.5.1) (Бот Брише: szl:Kategoria:Lůgicy)
[[lt:Kategorija:Logikai]]
[[nl:Categorie:Logicus]]
[[ja:Categoryカテゴリ:論理学者]]
[[no:Kategori:Logikere]]
[[nn:Kategori:Logikarar]]
[[sk:Kategória:Logici]]
[[sl:Kategorija:Logiki]]
[[szl:Kategoria:Lůgicy]]
[[sr:Категорија:Логичари]]
[[fi:Luokka:Loogikot]]
3.205

уредувања