Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: ca:Üsküdar)
[[Категорија:Босфор]]
[[Категорија:Градови и села во Истанбулската провинција]]
[[Категорија:Населби воУскудар (Истанбул)| ]]
 
[[af:Üsküdar]]