Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.5.4) (Бот Додава: fi:Uuden-Seelannin maantiede)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:nzkarta.PNG|right|Карта на Нов Зеланд]][[Податотека:topography_of_new_zealand.jpg|thumb|300px|Топографија на Нов Зеланд]]
'''Местоположба:'''
[[Океанија]], острови во јужниот [[Пацифик]], југоисточно од [[Австралија]]