Разлика помеѓу преработките на „Карл Линеј“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| signature = Linne autograph.png.svg
| signature_alt = Carl v. Linné
| footnotes = <br />[[ImageПодатотека:Linne CoA.jpg|centerцентар|240px240п]]<center>The [[coat of armsГрб]]от ofна CarlКарл von Linné.Лине</center>
}}
'''Карл фон Лине''' ([[лат.]] ''Carl Linnaeus'', [[швед.]] ''Carl von Linné'', [[23 мај]] [[1707]] – [[10 јануари]] [[1778]]) бил [[Шведска|шведски]] научник. Основач е на [[систематика]]та, [[Биологија|биолошка]] дисциплина. Сите [[растенија]] и [[животни]] ги сместил во категории по сличности, и тоа: