Разлика помеѓу преработките на „Кралска академија на науките (Шведска)“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox organization |name = Кралска академија на науките |image = Royal Swedish Academy of Sciences seal.png |siz...)
 
с
* [[Геран Густафсонова награда|Геран Густафсонови награди]] за истражни трудови во [[природни науки|природните науки]] и [[медицина]]та
* [[Седербергова награда]] за [[економија]] или [[јуриспруденција|правни науки]]
* [[Награда Таге Ерландер|Награда „Таге Ерландер“]] inза [[physicsфизика]], [[chemistryхемија]], [[technologyтехнологија]], andи [[biologyбиологија]]
* [[Награда Ингвар Линдквист|Награди „Ингвар Линдквист“]] за наставници од областа ан физиката, хемијата, биологијата и математиката.