Унгуџа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
{{Coord|6.140555|S|39.336548|E|source:frwiki_region:TZ_scale:300000_type:isle|format=dms|display=title}}
 
 
{{Танзанија во теми}}
 
[[Категорија:Острови на Танзанија]]