Предраг Самарџиски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ќе игра клупска кошарка во Лиетувос, вториот најуспешен литвански тим на домашната сцена и во Европа. Трансферот во земјата домаќин на следниот европски шампионат, е равенство на НБА договор, во поинакви услови и за (засега се уште) кошаркари од други земји.
{{Македонска кошаркарска репрезентација во 2011}}
{{Македонска кошаркарска репрезентација во 2009/ 2011}}
{{Македонска кошаркарска репрезентација 2007}}