Каваја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.075 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: thumb|270px|Џамија и саат-кула во Каваја '''Каваја''' ({{lang-sq|Kavajë}}) е гр...
(Создадена страница со: thumb|270px|Џамија и саат-кула во Каваја '''Каваја''' ({{lang-sq|Kavajë}}) е гр...)
(нема разлика)