Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 23 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: lt:Rodas (miestas)
с (Родос, Грција преместена како Родос (град) преку пренасочување)
с (r2.7.1) (Бот Додава: lt:Rodas (miestas))
[[ka:როდოსი (ქალაქი)]]
[[la:Rhodus (urbs)]]
[[lt:Rodas (miestas)]]
[[hu:Rodosz (település)]]
[[nl:Rodos (stad)]]
86.434

уредувања