Разлика помеѓу преработките на „Азербејџанска Советска Социјалистичка Република“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: da:Aserbajdsjanske SSR)
с
{{Советски Републики}}
 
[[Категорија:СССР]]
[[Категорија:Азербејџан]]
[[Категорија:Советски републики]]
[[Категорија:СССРАзербејџанска ССР| ]]
 
[[af:Azerbeidjanse Sosialistiese Sowjetrepubliek]]