Разлика помеѓу преработките на „Роберт I (Франција)“

с
нема опис на уредувањето
с
|full name=
|succession=Крал на Франките <small>[[Style of the French Sovereign#List of changes to the royal style|''(more...)'']]</small>
|predecessor=[[ШарлКарло Едноставниот]]
|successor=[[Рудолф од Франција]]
|consort=[[Aelis]]<br />[[Беатрис од Вермандроа]]
5.406

уредувања