Разлика помеѓу преработките на „12 јули (починале)“

Додадени 366 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1536]] 
|valign="top" align="right"|[[1682]] 
|[[Жан Пикар]], [[Франција|француски]] [[астрономија|астроном]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1712]] 
|[[Ричард Кромвел]], англиски лорд.
|-
|valign="top" align="right"|[[1935]] 
|[[Алфред Драјфус]], [[Франција|француски]] [[офицер]], човекот околу кој ќе се исплете ''[[Аферата Драјфус]]''.
|-
 
|valign="top" align="right"|[[2007]] 
|[[Блага Алексова]], македонски археолог и академик.
|-
|valign="top" align="right"|[[2010]] 
|[[Харви Пикар]], американски писател.
|}
<noinclude>