Разлика помеѓу преработките на „Теорија на книжевноста“

с
r2.6.1) (Бот Додава: nl:Algemene literatuurwetenschap
с
с (r2.6.1) (Бот Додава: nl:Algemene literatuurwetenschap)
 
 
[[Категорија:Литература]]
 
 
[[bg:Литературна теория]]
[[he:תורת הספרות]]
[[lv:Literatūras teorija]]
[[nl:Algemene literatuurwetenschap]]
[[ja:文学理論]]
[[no:Litterær teori]]
1.410

уредувања