Разлика помеѓу преработките на „Окрузи во Германија“

с
Бот: козметички промени
(Создадена страница со: {{About|„'''Окрузи'''“ (Kreise)|„'''Владини окрузи'''“ (Regierungsbezirke)|'''''Владин окрузи'''''}} [[File:Landkrei...)
 
с (Бот: козметички промени)
{{About|„'''Окрузи'''“ (Kreise)|„'''Владини окрузи'''“ (Regierungsbezirke)|'''''Владин окрузи'''''}}
 
[[FileПодатотека:Landkreise, Kreise und kreisfreie Städte in Deutschland.svg|thumb|Карта на германските окрузи. Жолтите окрузи се урбани, белите се рурални.]]
 
[[Округ|Окрузите]] на Германија се познати како [[германски јазик|германски]]: '''''Landkreise''''', освен во покраините [[Северна Рајна-Вестфалија]] и [[Шлезвиг-Холштајн]], каде што тие се познати како [[германски јазик|германски]]: '''''Кreise''''' (еднина: '''''Landkreis''''' и '''''Кreis''''').
 
{{DEFAULTSORT:Districts Of Germany}}
 
[[Category:Окрузи на Германија]]
[[CategoryКатегорија:ПоделбаОкрузи на Германија]]
[[CategoryКатегорија:ОкрузиПоделба на Германија]]
[[CategoryКатегорија:Германија-поврзани листи]]
 
[[als:Landkreis]]
[[da:Landkreis]]
[[de:Landkreis]]
[[en:Districts of Germany]]
[[et:Kreis]]
[[en:Districts of Germany]]
[[es:Distritos de Alemania]]
[[eo:Distrikto (Germanio)]]
170

уредувања