Разлика помеѓу преработките на „Период на полураспад“

с
r2.7.1) (Бот Додава: an:Periodo de semidesintegración
(Создадена страница со: '''Период на полураспаѓање''' е времето потребно за една супстанца во процес на распаѓа...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Periodo de semidesintegración)
[[Категорија:Радиоактивност]]
[[Категорија:Хемиска кинетика]]
 
[[af:Halfleeftyd]]
[[ar:عمر النصف]]
[[an:Periodo de semidesintegración]]
[[ast:Periodu de semidesintegración]]
[[bs:Vrijeme poluraspada]]
34.422

уредувања