Балтазар Нојман: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|image = 50 DM 1996.jpg
|image_size =
|caption = Банкнота од 50 [[германска марка|германски марки]] (19911996) со ликот на Балтазар Нојман
|nationality =
|birth_date = {{датум на раѓање|1687|01|27}}