Екстранет: Разлика помеѓу преработките

Додадени 52 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Додава: en:Extranet)
сНема опис на уредувањето
<div class="references-small">
* Callaghan, J. (2002), ''Inside Intranets & Extranets: Knowledge Management and the Struggle for Power'', Palgrave Macmillan, ISBN 0-333-98743-8
[[Категорија:Сметачки мрежи]]
 
[[ar:إكسترانت]]
[[bg:Екстранет]]