Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.5) (Бот Менува: zh:菲尼克斯)
сНема опис на уредувањето
* [[Феникс, Аризона|Феникс]] - главен град на сојузната држава [[Аризона]] во [[САД]]
* [[Феникс (соѕвездие)]] - мало [[соѕвездие]] на јужното небо
* [[Феникс (издавачка куќа)]] - [[издавачка куќа]] од [[Скопје]]
 
[[ar:فينيكس (توضيح)]]