Разлика помеѓу преработките на „Тодор Александров“

нема опис на уредувањето
наставка= |
роден-дата={{роден на|18|март|1881}} |
роден-место= [[Податотека:Flag of Macedonia.svg|лево|22x20px|Знаме на Македонија]] [[Ново Село (Штипско)|Ново Село]], {{роден во|Штипско}}, денес [[Македонија]] |
починал-дата={{починал на|30|август|1924}}|
починал-место= [[Податотека:Flag of Bulgaria.svg|лево|22x20px|Знаме на Бугарија]] {{починал во|Сугарево}}, [[Бугарија]] |
Анонимен корисник