Ваљадолид (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Province Spain | name = Ваљадолид | native_name = Valladolid | image_skyline = | image_alt ...)
 
сНема опис на уредувањето
{{Infobox Province Spain
| name = Ваљадолид
| native_name = ''Valladolid''
| image_skyline =
| image_alt =