Разлика помеѓу преработките на „Радиојаглеродно датирање“

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Радиокарбонско датирање''' е радиометриски метод за датирање кој го употребува природниот п...)
 
с
{{археологија-никулец}}
 
[[Категорија:Археологија]]
[[Категорија:Археолошки методи]]
[[Категорија:Археолошки поддисциплини|Ботника]]