Разлика помеѓу преработките на „Самоа“

Додадени 22 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
| largest_city = [[Апија]]
| government_type = [[Парламентарна република]]
| leader_title1 = [[OО leле AoАо oо leле MaloМало]]<br />(Шеф на држава)
| leader_name1 = [[Туфуга Ефи]]
| leader_title2 = [[Премиер на Самоа|Премиер]]
| percent_water = 0.3%
| population_estimate = 188,540
| population_estimate_rank = 166-<sup>та</sup>
| population_estimate_year = 2008
| population_census = 179,186