Разлика помеѓу преработките на „Бургундија“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox French region |Name = Бургундија |Native_name = ''Bourgogne'' |reg_logo = Bourgogne Logo.png |map = Rimex-...)
 
с
 
==Поголеми градови==
[[Податотека:Carte_de_la_Bourgogne_(Relief)Карта на Бургундија.svg|мини|лево|400п|алт=Карта на регионот Бургундија|Карта на регионот Бургундија]]
 
*[[Бон (Франција)|Бон]]