Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: pl:Igor Gjuzełow)
с
| реп-обнова =
}}
'''Игор Ѓузелов''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|2|април|1976}}) е македонски професионален фудбалер, кој игра на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|македонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[Серкл Бриж]] во [[Белгија]].
'''Игор Ѓузелов'''
({{роден во|Скопје}}, {{роден на|2|април|1976}}) е македонски професионален фудбалер, кој игра на бековската позиција. Исто така бил и член на [[Македонска фудбалска репрезентација|македонската фудбалска репрезентација]] до [[2003]] година. Во моментот Ѓузелов игра за [[Серкл Бриж]] во [[Белгија]].
 
{{Македонија-фудбалер-никулец}}