Разлика помеѓу преработките на „Никола (принц на Грција)“

с
нема опис на уредувањето
с
| spouse = [[Елена Владимировна]]
| issue =[[Принцеза Олга (Грција)|Олга]]<br>[[Принцеза Елизабета (Грција)|Елизабета]]<br>[[Принцеза Марина (Грција)|Марина]]
| father =[[Георги I (Грција)|Георги III]]
| house = [[Династија Шлезвиг-Холштајн-Сондербург-Гликсбург]]
| mother =[[Олга Константиновна]]