Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Ревизија на избрани статии“

нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="0" style="width:100%; border:1px red solid;"
|-
| colspan="2" style="background:#F4C2C2; text-align:center; padding:1px; border-bottom:1px #FF4040FFF0F5 solid;" |{{кратенка|ВП:РИС}}
<h2 style="margin:.5em; margin-top:.1em; border-bottom:0; font-weight:bold;">[[Податотека:Featured article star - cross.svg|30п]] Ревизија на избрани статии </h2>{{dablink|[[ВП:РИС]] пренасочува овде. Можеби баравте [[Википедија:Кандидати за избрана статија]], кон што пренасочува [[ВП:КИС]]?}}
|-