Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Додадени 55 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: la:Robertus Dylan)
| Birth_name = Роберт Ален Цимерман
| Alias = Елстон Ганнн, Блајнд Бој Грант, [[Traveling Wilburys|Лаки Вилбери]], Бу Вилбери, Елмер Џонсон, Сергеј Петров, Џек Фрост
| Born = [[{{роден на|24 |мај]] [[|1941]]}} <br /><small>{{flagicon|United States}} [[Дулут]], [[Минесота]], [[САД]]</small>
| Died =
| Origin =
[[Категорија:Оскаровци]]
[[Категорија:Американски музичари]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
 
{{Link FA|en}}