Отвори го главното мени

Промени

Одземени 19 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
{{List of seas}}
 
{{coord|39|31|22|N|13|21|12|E|type:waterbody|display=title}}