Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

нема опис на уредувањето
|занимање =
|наставка =
|роден-дата = [[1{{роден на|1|јануари]] [[|1878]]}}
|роден-место = [[Чирпан]], [[Бугарија]]
|починал-дата = [[{{починал на|29 |октомври]] [[|1914]]}}
|починал-место = [[Софија]], Бугарија
}}