Разлика помеѓу преработките на „Српскохрватска граматика“

с
Отстрането уредувањето на 95.168.98.116 (разговор), вратено на последната верзија на 89.172.62.101
с (Отстрането уредувањето на 95.168.98.116 (разговор), вратено на последната верзија на 89.172.62.101)
 
== Видете исто така ==
* [[Граматика на српскихрватскиот јазик]]
* [[Граматика на српскохрватски јазик]]
 
[[Категорија:Српски јазик]]