Османлии: Разлика помеѓу преработките

Додадени 48 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: af:Ottoman Turke, zh:奧斯曼土耳其人 Менува: no:Osmanere
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Османлии преместена како Отоманци)
с (Бот Додава: af:Ottoman Turke, zh:奧斯曼土耳其人 Менува: no:Osmanere)
[[Категорија:Антички племиња на Балканскиот полуостров]]
 
[[af:Ottoman Turke]]
[[en:Ottoman Turks]]
[[no:OttomanereOsmanere]]
[[ru:Турки-османы]]
[[sr:Османлије]]
[[sv:Osmaner]]
[[tr:Osmanlı Türkleri]]
[[zh:奧斯曼土耳其人]]
127.413

уредувања