Пегаз (митологија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: io:Pegazo
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Брзо додавање категорија Грчки легендарни креации (со користење на HotCat))
с (Бот Додава: io:Pegazo)
 
 
 
[[Категорија:Грчка митологија]]
 
[[Категорија:Грчки легендарни креации]]
 
[[ar:حصان مجنح]]
[[ko:페가소스]]
[[hr:Pegaz]]
[[io:Pegazo]]
[[id:Pegasus]]
[[is:Pegasos]]
[[uk:Пегас]]
[[zh:珀伽索斯]]
 
[[Категорија:Грчка митологија]]
 
[[Категорија:Грчки легендарни креации]]
86.434

уредувања