Разлика помеѓу преработките на „Римски диктатор“

нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Римска влада)
{{reflist}}
 
[[Категорија:РимскаСтароримски Империјатитули]]
[[Категорија:Римски титули]]
 
[[ar:دكتاتور روماني]]
[[ca:Dictador romà]]
[[cs:Římský diktátor]]