Разлика помеѓу преработките на „Гаврил Лесновски“

Додадени 40 бајти ,  пред 14 години
(Нова страница: '''Преподобен Свети Гаврил Лесновски''' бил македонски подвижник чиј празник се слави на [[15 јан...)
 
*[http://www.mpc.org.mk/Kalendar/sprolog.asp Пребарување на Свети Гаврил Лесновски]
{{биог-никулец}}
 
[[bg:Гаврил Лесновски]]
Анонимен корисник