Википедија:МФА за англиски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Ова е концизна табела на изразување на англискиот јазик по пат на '''[[МФА|Меѓ...)
 
сНема опис на уредувањето
|-
! {{IPA|.}}
| [[Слог]]овен делникделител, на пр. ''plankton'' {{IPA|/ˈplæŋk.tən/}}
|-
! {{IPA| ̩}}